515 094 997
cft@cft.pl
Szkody osobowe

Wypadki komunikacyjne i wypadki śmiertelne
Wypadkiem komunikacyjnym jest zdarzenie, w którym najczęściej udział bierze pojazd mechaniczny, pieszy lub rowerzysta, w wyniku którego nastąpiło zderzenie z innym użytkownikiem drogi. Wypadki komunikacyjne to codzienność dużych miast, a ogromna liczba pieszych, najróżniejszych pojazdów mechanicznych i rowerzystów sprawia że miasta są zatłoczone. Mimo poprawiających się warunków i zaostrzających przepisów drogowych, pełne wyeliminowanie wypadków zapewne nigdy nie nastąpi, ponieważ nawet przy najlepszych warunkach pozostaje czynnik ludzki, który zawodzi wraz ze wzrostem zmęczenia, stresem jaki generuje duży ruch w miastach i brawurową jazdą niektórych kierowców. W takich warunkach powstawanie wypadków komunikacyjnych jest rzeczą naturalną i nieuniknioną. Tak więc codziennie stykamy się drobnymi kolizjami i groźnymi wypadkami na drodze, w których osoby poszkodowane muszą troszczyć się o należną im pomoc oraz odszkodowania. Wypadki komunikacyjne zawsze niosą za sobą straty. W przypadku kolizji mamy do czynienia z drobnymi obrażeniami i różnej wielkości szkodami na mieniu. Natomiast wypadki drogowe skutkują większymi konsekwencjami. Czasem w wyniku tego rodzaju zdarzeń, dochodzi do odebrania człowiekowi, jego największej wartości, czyli życia. Wypadki śmiertelne to tragedia nie tylko dla rodziny ale często również innych uczestników fatalnego w skutkach zdarzenia.


Wypadki przy pracy
Wypadki w pracy to kolejny temat dotyczący ogromną liczbę osób,ponieważ ogromna większość społeczeństwa jest zatrudniona na różnego rodzaju umowach. Powoduje powszechną znajomość zagadnienia jakim jest wypadek przy pracy oraz konsekwencji jakie za sobą niesie. Każda praca niesie za sobą ryzyko niespodziewanej sytuacji, czyli wypadku, mogącej wykluczyć pracownika na krótszy, bądź dłuższy okres czasu z wykonywanego zawodu i aktywnego życia społecznego. Niezależnie od tego, na podstawie jakiej umowy jesteśmy zatrudnieni, powinniśmy wiedzieć kiedy wypadek przy pracy, możemy uznać za wypadek przy pracy. W najprostszym rozumieniu jest to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, którego skutki powodują uraz bądź śmierć. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę nie muszą się martwić o ubezpieczenie chorobowe i wypadkowe, ponieważ na mocy podpisanej umowy przysługują im określone prawa i świadczenia. Jednak osoby zatrudnione na umowę zlecenie, mimo tego, iż w przypadku choroby lub wypadku poza pracą nie mogą liczyć na żadne świadczenia, to w sytuacji wypadku przy pracy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jeśli do wypadku doszło podczas pracy, w takiej sytuacji pracownik, bez względu na to czy jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę, czy umowy zlecenia, podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu wypadkowemu, a więc posiada prawo do  ubiegania się o odszkodowanie.


Wypadki na obiektach publicznych
Centra handlowe, supermarkety, kina, parki linowe, tory go-kartingowe oraz wiele innych atrakcji, z których lubimy korzystać to miejsca mające na celu zapewnienie rozrywki i nie tylko. Aby Klient mógł dobrze się bawić Administracja zarządzająca i pracująca w obiektach publicznych jest zobligowana do  zapewnienia nam pomocy w zakresie obsługi i korzystania z obiektu, ale przede wszystkim powinna zapewniać bezpieczeństwo osobom korzystających z jej usług. Dbałość o stan techniczny sprzętu z którego korzystamy, właściwa organizacja pracy zatrudnionego na obiekcie zespołu oraz utrzymywanie wysokiego poziomu higieny. To podstawa to tego by Klient mógł poczuć się komfortowo. 
Mimo przepisów i wielu instytucji powołanych do nadzoru prawidłowego funkcjonowania, zdarza się, że obiekty publiczne nie stosują się do zaleceń, a zaniedbania jakie to powoduje stanowią poważne zagrożenie wypadku dla Klienta. Osoba, która poniosła szkodę w sytuacji prawidłowego użytkowania obiektu, ma prawo do odszkodowania. 


Wypadki i kontuzje w sporcie
Wiele osób korzysta z amatorskich klubów sportowych grając w najróżniejsze gry, siłowni, basenów oraz wielu innych propozycji rozwijania swoich sportowych zainteresowań. Śmiało możemy użyć powszechnego sloganu, że sport to zdrowie. To prawda, jednak należy pamiętać o prawidłowym przygotowaniu do każdego sportu i każdego treningu. Jeśli tego zabraknie skutki mogą być bardzo poważne. Wielu trenerów w klubach i nauczycieli w szkołach nie przywiązuje znaczenia do poprawnego przygotowania trenujących podopiecznych. Często także przestarzały sprzęt jakim dysponują nie poprawiają bezpieczeństwa osób trenujących. 
Kontuzje sportowe bywają poważne, a koszty hospitalizacji, transportu i rehabilitacji są bardzo wysokie. Jeśli zawodnik, lub uczeń doznał obrażeń na zdrowiu podczas treningu, a jego przyczyną była niewłaściwa organizacja zajęć, bądź nie zapewnienie właściwego sprzętu to osoba poszkodowana ma możliwość wystąpienia o odszkodowanie. 


Pobicia 
Pobicia i bójki są bardzo częstymi zdarzeniami na różnego rodzaju masowych imprezach ale nie tylko. Często wracając z pracy lub spaceru do domu możemy natknąć się na osoby, którym nie koniecznie zależy abyśmy dotarli w nienaruszonym stanie. Jeśli jesteśmy ofiarą pobicia, mamy pełne prawo do odszkodowania. Jednak na początku należy rozróżnić dwa bardzo pokrewne pojęcia jakimi są pobicie i bójka. Według prawa pobicie, to napaść co najmniej dwóch osób na jedną osobę. W takiej sytuacji wyróżniamy dwie strony, atakującą i broniącą się, a także ilość osób w poszczególnej ze stron. W przypadku bójki rozróżnienie stron jest dużo trudniejsze, a duże znaczenie ma początek zdarzenia. Z pobiciem będziemy mieli do czynienia, gdy nastąpi atak jednej strony na drugą, ale w sytuacji gdy obie strony się prowokują mamy do czynienia z bójką.


Upadki
Upadki, poślizgnięcia i potknięcia mogą powodować złamania i skręcenia. Są to różnego rodzaju drobne sytuacje przydarzające się na co dzień wszystkim ludziom, często prowadzące do poważnych skutków. W szczególności zimą narażeni jesteśmy na kontuzje w wyniku upadków. Oblodzonej i nie posypana nawierzchnia  oraz długie kolejki w przychodniach ortopedycznych to nieodłączny obraz z jakim kojarzymy każdą zimę. Kolejnym problemem jest korzystanie z chodników, których stan w wielu przypadkach woła o niezwłoczny remont, a także wyeksploatowanych schodów w instytucjach publicznych, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Wszystkie wymienione sytuacje związane są z zaniedbaniami ze strony władz samorządowych lub administratorów lokalnego terenu. Konsekwencje „drobnych” wypadków mogą nieść za sobą być bardzo poważne skutki w kwestii fizycznej jak i finansowej dla osób poszkodowanych. W każdej sytuacji możemy domagać się należnego nam odszkodowania z tytułu wypadku do jakiego doszło na skutek korzystania z niewłaściwie utrzymanej, bądź zabezpieczonej nawierzchni. 

 

W CFT odszkodowania dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy uzyskać satysfakcjonujące odszkodowania w każdego rodzaju sprawach. Nie musisz sam zmagać się z wydatkami jakie niosą za sobą błędy i niedopatrzenia innych. Kontaktując się z nami masz realną szansę na poprawienie swojej sytuacji! 

 

W CFT odszkodowania specjalizujemy się w dochodzeniu wszelkiego rodzaju odszkodowań. Prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Oferujemy kompleksową pomoc prawną, dogodne warunki finansowe i profesjonalne działanie.