515 094 997
cft@cft.pl
Szkody na mieniu

Uszkodzenia pojazdów
Bez wątpienia najczęściej spotykanym rodzajem szkód na mieniu są uszkodzenia pojazdów. Każdy  posiadacz prawa jazdy i samochodu doświadczył w swoim życiu kolizji drogowej, bądź wypadku drogowego, zderzenia z dziką zwierzyną, bądź wpadł w dziurę w źle utrzymanej jezdni. To oczywiście nie wszystkie przyczyny uszkodzeń, dużym problemem kierowców, w szczególności tych mieszkających w bloku i nieposiadających garaży, są opady gradu lub skutki wichur, np. powalone drzewa. Wszystkie te zdarzenia powodują dotkliwe szkody w naszych pojazdach i portfelach. Wystawiają osobę poszkodowaną na wydatki, stres związany z egzekwowaniem należnego odszkodowania od ubezpieczyciela i naprawą uszkodzonego samochodu aby jego stan powrócił do poprzedniej sprawności oraz wiele innych zmartwień. Zarówno doświadczeni jak i młodzi kierowcy wiedzą, że nie ma osoby bezbłędnej i w pełni odpornej na stres udzielający się na zapełnionej jezdni, a także zmęczenie powstające po całym dniu pracy. Pomimo tego, że wszystkie miasta starają się inwestować w rozbudowę i remonty dróg oraz w rozwój komunikacji miejskiej, to niestety nie wystarczy. Samochodów wciąż przybywa, a nawet sama rozrastająca się komunikacja miejska powoduje tłok. Podobnie jest z wichurami, gradobiciem i zderzeniem z dziką zwierzyną. Przewidzenie takiego zdarzenia jest w większości sytuacji niemożliwe. Jak widać o wypadek jest bardzo łatwo, dlatego warto też wiedzieć, że w każdej z tych sytuacji przysługuje prawo do roszczenia odszkodowania osobie poszkodowanej.


Zniszczenia pożarowe, powodziowe i zalania
Szkody na mieniu dotykają każdego z nas, w mniejszym lub większym stopniu. Możemy wyróżnić kilka rodzai  szkód na mieniu i zaznaczyć, że każdy z nich wywołuje różne skutki.
Przyczyny zniszczeń są różne, a najpoważniejsze straty niosą za sobą zniszczenia spowodowane przez pożary, powodzie i zalania. W niektórych regionach Polski, prawie każdego roku, jesteśmy świadkami klęsk żywiołowych, a co za tym idzie, dramatów osób, których gospodarstwa domowe zostały uszkodzone, bądź całkowicie zniszczone. 
Kolejną przyczyną zniszczeń może być działalność osób trzecich. Sąsiad, który zaprószył ogień na własnej posesji, a w wyniku tego zaniedbania straty poniosły osoby mieszkające w najbliższym otoczeniu. Gwałtowne deszcze, działania ciężkiego sprzętu, a w niektórych rejonach kraju ruchy zakładów górniczych, także mogą powodować zniszczenia naszego mienia, w wyniku tego narażają nas na ogromne koszty napraw i remontów. W takich sytuacjach zobowiązanie do naprawy powstałej szkody wynika z przepisów zawartych w Kodeksie Cywilnym. 
Typowe ubezpieczenia chronią od skutków wielu nadzwyczajnych sytuacji, a maksymalna kwota jaką można uzyskać w ramach odszkodowania, to wartość na jaką zostało ubezpieczone nasze mienie. Jednak rzadko zdarza się alby ubezpieczyciel wypłacił najwyższą kwotę ubezpieczenia. Zazwyczaj są to kwoty minimalne, często nie pozwalające na doprowadzenie gospodarstwa domowego do poprzedniego stanu. 


Włamania, kradzieże i wandalizm
Włamania, kradzieże i wandalizm to pojęcia i sytuacje spotykane w społeczeństwie na co dzień. Tego rodzaju szkody na mieniu, w jednorazowym rozrachunku nie niosą za sobą strat tak dużych jak powodzie lub pożary. Jednak są bardzo częstymi sytuacjami i skutecznie odchudzają portfele prywatnych gospodarstw domowych. Istnieje wiele form i definicji tego typu szkód na mieniu, a każda z nich charakteryzuje formę wykonania przestępstwa. Jednak w najprostszym rozumieniu, pojęcia kradzież, włamanie i rozbój – oznaczają stosowanie niedozwolonych środków, w wyniku których poszkodowany narażony jest na utratę lub zniszczenie mienia. Podlegają także sankcjom określonym przez przepisy zawarte w Kodeksie Karnym.


Jeśli jesteś osobą, która poniosła szkodę na mieniu w wymienionej, bądź podobnej sytuacji, nie czekaj na ubezpieczyciela, który wyceni stratę na niższą niż jest w rzeczywistości! Skontaktuj się z nami aby uzyskać odszkodowanie, które w pełni pokryje poniesioną szkodę!

 

 

W CFT odszkodowania specjalizujemy się w dochodzeniu wszelkiego rodzaju odszkodowań. Prowadzimy sprawy na terenie całego kraju. Oferujemy kompleksową pomoc prawną, dogodne warunki finansowe i profesjonalne działanie.